לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
סינמה נירוונה | המדיסין | מפגש קולנועי עם ד"ר עידו מגן
סרט / הרצאה

סינמה נירוונה | המדיסין | מפגש קולנועי עם ד"ר עידו מגן /


The Medicine

אורך 150 , ארה"ב ( 2019) בימוי: פרזין טוסישפה: אנגלית, ספרדית | תרגום לעברית

סינמה נירוונה: סמים פסיכדליים
מפגש קולנועי עם ד"ר עידו מגן

מהם סמים פסיכדליים ומה מייחד אותם לעומת סמים אחרים מבחינת אופן הפעולה וההשפעות שלהם על מערכת העצבים? איך משפיעים על המוח אייוואסקה, פטריות הזיה ו-LSD ומהו הפוטנציאל הטיפולי שלהם במחלות נפש? מה היה יחסו של העולם המערבי לסמים הפסיכדליים בעבר וכיום?

על המרצה: ד"ר מגן סיים תואר ראשון בביולוגיה ובפסיכולוגיה, תואר שני בנוירוביולוגיה ותואר שלישי ברוקחות באוניברסיטה העברית, שבו התמקד בהשפעותיו הטיפוליות של קנאביס בעכברים. לאחר מכן יצא להשתלמות פוסט-דוקטורלית באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס שם חקר את מחלת הפרקינסון. כעת הוא מתמחה בכיר במכון ויצמן וחוקר את מחלת ה-ALS - ניוון שרירים, בדגש על מציאת סמנים מוקדמים לניבוי המחלה.

יוקרן הסרט:
המדיסין | The Medicine
תיעודי

הסרט מציע מבט מעמיק אל מסתרי אחת התרופות הטבעיות העתיקות והחזקות - האיוואסקה. הסרט מתחקה אחר הסבר מדעי וגם מסורתי על אודות הצמח המקודש, ומנסה לברר האם בידי האיוואסקה מצויה התשובה למחלות גופניות ונפשיות מהן סובלת האנושות. אחת הדמויות המרכזיות בסרט הוא שאמן ומורה מהאמזונס, בשם טאייטה חואניטו, שלמד את רזי הצמח המקודש. לצד תיעוד חוויותיהם של קארי רודס, שחקן לשעבר בקבוצת הפוטבול האמריקאית, והשחקנית אנ'לין מק'קורד, שניהם שותים לראשונה את האיוואסקה יחד עם השאמן, בטקס אותנטי ומסורתי משולבים ראיונות עם מומחים כמו הסופר גראם הנקוק והסופר דניאל פינצ'בק {לפתוח את הראש) ותלמידיו של טאייטה חואניטו .

רכישת כרטיסים