לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
4.07.20 4.07.20 - שבת
בודהיזם לעולם הזה ולעולם הבא | דר' אביתר שולמן | סופ"ש בודהיסטי
סרט / הרצאה

בודהיזם לעולם הזה ולעולם הבא | דר' אביתר שולמן | סופ"ש בודהיסטי /


אורך 142 () שפה:

סינמה נירוונה: בודהיזם לעולם הזה ולעולם הבא

מפגש קולנועי עם דר' אביתר שולמן, מלמד וחוקר בודהיזם באוניברסיטה העברית לירושלים. פרסם מספר גדול של ספרים ומאמרים בנושאים שונים בבודהיזם, בין פילוסופיה והגות לספרות ומדיטציה, ובהם התרגומים לעברית של "שירת השורש של דרך האמצע" ושל "שירת הארה".

בהרצאה זו נבקש להתוודע אל הרגש הבודהיסטי כפי שהוא חי בתרבויות בודהיסטיות אורגאניות באסיה. כאן חמלה, תשומת לב, ואהבה לבודהה, מהווים איכויות שמבקשות לכוון את תודעת האדם במגמה חיובית בתוך נהר הקרמה העצום, שמתגלגל מהעבר הרחוק ונמשך קדימה אל העתיד הלא-נודע. הבודהיזם מצטייר כחלק מהמרקם האנושי-תרבותי-דתי-פילוסופי שמניע את החיים של אנשים פשוטים שלאו דווקא למדו את הפילוסופיה כפי שזו מוכרת לנו במערב, ושעדיין מגיעים ליישום מרהיב שלה בחיים הפשוטים, כפי שמצטייר בסרט המרתק "נתיבי הנשמה", סרט של במאי סיני המייצר מבט רגיש ומיוחד דווקא על הבודהיזם הטיבטי.

יוקרן הסרט:
נתיבי הנשמה | Paths of Soul
בימוי: יאנג ז'אנג
סין
2015
115 דקות,
טיבטית, תרגום לעברית

דוקו-דרמה של הבמאי עטור הפרסים יאנג ז'אנג (בית מרחץ, חמניות). נאימה מחליט למלא את משאלת דודו המנוח ולעלות לרגל ללאסה, הבירה הקדושה של טיבט. מצטרפים אליו חבריו מהכפר והם יוצאים לדרך. הם הולכים 1,200 ק"מ ברגל, כשהם מקיימים לכל אורכה את "פולחן ההשתטחות" הרפטטיבי - הם משתטחים וקמים, וחוזר חלילה. מצולם באופן מרהיב לאורך שנה ללא תסריט, עם שחקנים לא מקצועיים, הסרט הוא למידה מהפנטת על אמונה.

רכישת כרטיסים