לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
17.01.21 17.01.21 - ראשון
מי ייתן ואהיה מאושר | ד"ר סטיבן פולדר | סופ"ש בודהיסטי
סרט / הרצאה

מי ייתן ואהיה מאושר | ד"ר סטיבן פולדר | סופ"ש בודהיסטי /


אורך 130 , ארה"ב, צרפת (2017) בימוי: אריק ג'ורג'ולט, הלן וולטרשפה: אנגלית

סינמה נירוונה: מיינדפולנס - השיבה הביתה, אל עצמנו

מפגש קולנועי עם ד"ר סטיבן פולדר, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, וכתב ארבעה עשר ספרים. סטיבן הוא המייסד של עמותת "תובנה", בה הוא משמש כמורה בכיר, ומתרגל מדיטציה לפי המסורת הבודהיסטית מאז שנת 1976. הוא מלמד קורסים במדיטציה ודהרמה בודהיסטית ברחבי הארץ, ועוסק ביישום דרך הדהרמה למען שינוי חברתי.
בתקופה בה רבים מאיתנו בעולם המודרני מרגישים אבודים, חרדים, לחוצים ומנותקים, האימון במיינדפולנס הולך ורווח כדרך לחדש את הקשר שלנו עם עצמנו. הבסיס למיינדפולנס הוא התורות הבודהיסטיות הקלאסיות, אבל היישום במקומות השונים נע בין תרגילים טכניים להפחתת מתחים ועד לתרגול רוחני משמעותי, אשר יחד עם תרגולים אחרים, משנה באופן עמוק את השקפת המציאות שלנו ומוביל לשחרור מוחלט. כמה עמוק זה יכול ללכת? איך זה קשור לאימון הדהרמה המעמיק שבכוחו לשנות חיים? איך אנחנו משתמשים בו כדי לחזור הביתה אל עצמנו ולגלות מי אנחנו באמת, ואז ללכת רחוק יותר כדי לגעת באוניברסלי? הסרט שיוקרן לאחר השיחה הוא מסע נוגע ללב שחוקר כיצד מיינדפולנס יכול לשנות את חייהם של ילדים ובני נוער מרקע קשה. הילדים מלמדים אותנו שאם נחזור הביתה לעצמנו נוכל לגלות חירויות שמעולם לא חשבנו שייתכנו.

יוקרן הסרט:
מי ייתן ואהיה מאושר | May I Be Happy
77 דקות,
תיעודי

״מי ייתן ואהיה מאושר" מגלה את יכולת המיינדפולנס להגיע ולהשפיע על "הדור הצעיר". באמצעות שפה קולנועית פואטית ותיעוד של מורים ומנחים המביאים מיינדפולנס לצעירים מרקעים שונים, הסרט מעורר את המודעות לעוצמת המיינדפולנס כמוצא ממצוקה, אלימות וסבל. בתיעוד מרתק, הסרט לוכד את האתגרים של מיינדפולנס בחינוך - בבתי ספר פרטיים, בתי ספר ציבוריים, ברחובות, או במרכזי מעצר לנוער. הסרט ממחיש באופן מרגש כיצד ניתן ללמד מהלב ולעורר רווחה, חוסן ואושר.

רכישת כרטיסים