לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
12.07.20 12.07.20 - ראשון
רעש לבן | נמדב באהו מחפש אחר השקט | ספיריט 2019
סרט / הרצאה

רעש לבן | נמדב באהו מחפש אחר השקט | ספיריט 2019 /


Namdev Bhau In Search of Silence

אורך 124 , הודו ( 2018) בימוי: דר גאישפה: מראטהית תרגום לעברית

מפגש קולנועי עם ד"ר עינב רוזנבליט.

הסרט נמדב באהו מחפש אחר השקט מתאר את מסעו של אדם בן 65 שיצא מחיי משפחה והמולה במומבאי לחפש שקט בהרי הודו, וגם את מסעו של ילד שובה-לב בן 12 שמתלווה אליו מסיבותיו. בסרט רגעים קולנועיים פואטיים נדירים המתארים את מסעם של השניים בהרים, ולמעשה את מסעם אל תוך עצמם. הגיבור שומט את קורות חייו מאחוריו כדי להקשיב למה שמתרחש בו באמת, ומגלה, שכשתודעתו שקטה הוא מוצא דממה גם בעיצומה של מהומה.
בהרצאה נדבר על החיפוש אחרי השקט, שעשוי בעצמו לגרום להרבה המולה פנימית, ונציע את מסעם של גיבורי הסרט כמסע שכל אחד/אחת יכולים לצאת אליו, גם בלי להימלט אל הרי הודו, אלא תוך כדי חיים. משורר זן אומר: עגלת משא עוברת; פרחי אדמונית הרעידו; והשיר משמש לתרגול של איכות תודעתית המכונה אוּפֵּקָה, שעיקרה במציאת ערוץ שקט של קיום בתוך כל מציאות; המפגש הקולנועי יציע איך אפשר להתקלף מקורות חיים גם תוך כדי שהן קורות, ולמצוא שקט, ולו לרגעים.

על המרצה:
ד"ר עינב רוזנבליט היא מרצה לבודהיזם ולפילוסופיה של האמנות. עבודת הדוקטורט שלה הפנים המקוריים של הגוף הושלמה באוניברסיטת תל-אביב ב-2013, ספרה גוף אנושי מדי יצא לאור בהוצאת רסלינג ב-2014, וספרה רוח רעבה ראה אור ברסלינג ב-2018. עינב גם מתרגלת בפרקטיקה הבודהיסטית ב-20 השנים האחרונות ומדריכת מיינדפולנס ומדיטציה.

יוקרן הסרט:
נמדב באהו מחפש אחר השקט | Namdev Bhau In Search of Silence
עלילתי

נהג הודי בן 65 שמאס ברחובות העמוסים והסואנים של מומבאי, מחליט להפסיק לדבר. הוא בוחר לעזוב את חייו מאחור, ולנסוע לחפש אחר "עמק השקט", שם מתקיימת תופעה טבעית של כמעט אפס דציבלים של עוצמת הקול. יצירה מקורית ואנושית המחממת את הלב.

רכישת כרטיסים

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הסינמטק סגור
אנחנו ממשיכים להעלות סרטים לסינמטק VOD
ניתן ליצור קשר ב service@cinema.co.il