לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
10.07.20 10.07.20 - שישי
מתחם חסן ערפה + שיחה | סולידריות
חופשי למנויים

מתחם חסן ערפה + שיחה | סולידריות /


Hassan Arfa Compound

אורך 90 , ישראל (2019) בימוי: יואב גורפינקלשפה: עברית, רוסית עם תרגום לאנגלית

מתחם חסן ערפה | Hassan Arfa Compound

מתחם חסן ערפה היה עד לא מזמן מובלעת מוזנחת, נשכחת, של בתי מלאכה קטנים בלב תל אביב. כעת עוברת על האזור תנופת פיתוח והוא מפונה לטובת מגדלים חדשים. תושבי המקום, רבים מהם משולי החברה, מוצאים את עצמם בקרב הישרדות אחרון וחסר סיכוי, מול כוחות גדולים וחזקים מהם. מתחם חסן ערפה, פרדס ערבי נטוש, שבמשך השנים פלשו והתיישבו בין חורבותיו בעלי מלאכה ואנשים משולי החברה, היה עד לא מזמן מובלעת מוזנחת, נשכחת, בלב תל אביב. בימים אלה עוברת על האזור תנופת פיתוח והוא מפונה לטובת מגדלים חדשים. עתי, בעל מסגרייה שמקבל צו פינוי, מנסה להיאבק בכוחות הנדל"ן ומאוים על ידי גורמים עבריינים. אנדריי, מעצב גרפי מוערך שהפך לחסר בית, מכור לסמים, מנסה לשרוד עם המעט שנותר. מישה, שהסתבך בחובות, בונה רפסודה ומתכנן לברוח בעזרתה מהארץ. יצחק, חסר בית בעל ידע אנציקלופדי, מסתובב בין המבנים שהולכים ונעלמים, ומספר את ההיסטוריה, שאיש אינו רוצה עוד לשמוע. כמו בעיירה שכוחת אל מהמערב הפרוע, נאספים אנשי המקום למאבק אחרון, חסר סיכוי, מול כוחות גדולים מהם לאין שיעור.
הקרנה בנוכחות הבמאי.

לפני הסרט יוקרן הסרט הקצר "שוליים" | Margins

בבימוים של דודי אשכנזי, תמר חריטונוב, רותם עזרא, יונתן דומוש, סביון ארבל, עמית קרני, דניאל פורת, תום שוורץ, דניאל אמביה, אושרית גדליה, אן ביתן, הודיה רוזנבלום, ליהיא דהן:
דרי רחוב מספרים את סיפוריהם בקולם שלהם. הקול המספר היה הבסיס לסרטי האנימציה שנוצרו בעקבותיהם.

בתום ההקרנה יערך שיח על יצירה ובימוי עם במאי הסרט יואב גורפינקל, בהנחיית הבמאי והיוצר מיכאל אללו, בשיתוף פסטיבל סולידריות, סינמטק תל אביב ואיגוד הבמאיות והבמאים לחברי איגוד הבמאים והבמאיות הכניסה ללא תשלום מותנית בהרשמה מראש בלבד במייל/בלינק: https://katzr.net/838d5f

רכישת כרטיסים

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הסינמטק סגור
אנחנו ממשיכים להעלות סרטים לסינמטק VOD
ניתן ליצור קשר ב service@cinema.co.il