לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
31.05.20 31.05.20 - ראשון
ילדי גן העדן | בחירתה של גילה אלמגור
חופשי למנויים

ילדי גן העדן | בחירתה של גילה אלמגור /


LES ENFANTS DU PARADIS

אורך 190 , צרפת ( 1945) בימוי: מרסל קרנהשחקנים: ארלטי, ז'אן לואי בארו, פייר בראסור, פייר רנואר, מריה קזרס שפה: צרפתית, תרגום לעברית

ילדי גן העדן | LES ENFANTS DU PARADIS

אחד הסרטים האהובים עליי. ראיתי אותו אינספור פעמים. סרט שכולו פיוט על אהבה, שברון לב ואחורי הקלעים של אמני הבמה. אחד מסיפורי האהבה הגדולים של כל הזמנים. בין כוכבי הסרט פייר ברסר שהייתה לי הזכות לעבוד איתו בארץ ב"פורטונה". (גילה אלמגור)

סרטו של מרסל קרנה, על פי תסריט שנכתב על ידי ז'אק פרוור, נחשב בעיני רבים לפיסגת הקולנוע הצרפתי. פריז, 1840. באטיסט דבירו הוא פנטומימאי השבוי בקסמיה של גאראנס היפיפייה, אך היא עוזבת אותו לטובת אחר. שלושה גברים נוספים מאוהבים בה: שחקן יומרני, גנב זריז ידיים ורוזן עשיר. התאהבותם של באטיסט וגאראנס היא הדדית אבל גאראנס היא פילגשו של העשיר, אותו תעזוב רק לטובת גבר עשיר עוד יותר. במרוצת השנים נפגשים באטיסט וגאראנס, ובכל פעם מתעוררים רגשותיהם מחדש, מלווים בתהיות על בחירותיהם בחיים. כשהשניים מוכנים סוף סוף למימוש אהבתם נחשד באטיסט ברצח שמסעיר את פריז וקושר את כל הנוכחים בפרשה. "ילדי גן העדן" הוא אחד מסיפורי האהבה הגדולים ביותר שבראה האמנות השביעית - לא סתם אהבה אלא אהבה בהא הידיעה - סיפור על היחסים הנצחיים בין מימיקן שגדולת אמונתו בשתיקתו, לבין אשה חושנית אמיצה וחכמה. לא פחות מזה, מדובר גם בסרט על הוויית התיאטרון - שיר הלל לשחקנים ולקהל: הם הם ילדי גן העדן. על בסיס דמויות מהחיים נפרשת יצירת המופת התוססת של קארנה-פרוור - השומרת על מלוא עוצמתה גם היום.

רכישת כרטיסים