לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
חוכמה מטורפת+מפגש עם ד"ר עודד ארבל

סרט / הרצאה

חוכמה מטורפת+מפגש עם ד"ר עודד ארבל

חוכמה מטורפת+מפגש עם ד"ר עודד ארבל

חוכמה מטורפת+מפגש עם ד"ר עודד ארבל

אורך:סרט והרצאה 146 דקות

סינמה נירוונה: טירוף או חוכמה ?
מפגש קולנועי עם ד"ר עודד ארבל הוא פסיכיאטר ופסיכותרפיסט, מייסד ומנהל מרפאת המיינדפולנס של המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ומנהל את התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס. מורה,תלמיד ומתרגל בדרך הזן בודהיזם.
כחלק מהמאמץ האנושי להשתחרר, ובחכמת מעשה קשובה, פיתחו מורים רבים אפשרויות לא קונבנציונאליות על מנת להעיר את תלמידיהם, ללמד אותם בצורות שלא היו קיימות קדם, תוך בעיטה בקונבנציות, שימוש ביצירתיות, ומתוך חמלה גדולה. מתי מדובר במעשה של חסד, ומתי, כפי שקרה וקורה לעיתים, מדובר במעשים פוגעניים ונצלניים. כיצד ניתן להבדיל? מתי מדובר בחכמה מטורפת, ומתי בסתם טירוף בתחפושת?
יוקרן הסרט: חוכמה מטורפת
Crazy Wisdom
בימוי ג'והנה דמטרקאס
Director: Johanna Demetrakas
ארה"ב 2011 , 86 דקות,אנגלית תרגום לעברית

חוכמה מטורפת חוקר את חייו , משנתו וחוכמתו המטורפת של צ'וגיאם טרונגפה, מורה בעל כישורים נדירים שהביא את הבודהיזם הטיבטי למערב. הוא כונה גאון, נבל, איש חזון חברתי, אחד מהמורים הרוחניים הגדולים של המאה ה -20 והילד הרע של הבודהיזם. צ'וגיאם טרונגפה ניפץ את כל הדעות הקדומות על כיצד מורה נאור אמור להתנהג כשהוא ויתר על נדריו כנזיר וברח להתחתן עם נערה בת 16. 20 שנה לאחר מותו שמו של טרונגפה עדיין מעורר הערצה וזעם. מה הניע אותו? ומהי בכלל הארה? צולם בארה"ב, קנדה, בריטניה וטיבט 20 שנים לאחר מותו עם גישה לחומר ארכיוני בלעדי, חוכמה מטורפת מסתכלת על האדם והמיתוס ומנסה ליישר את ההדורים " זה לא מה שהוא לימד, זה איך הוא לימד" אומרת פמה צ'וגיאם תלמידתו לשעבר. אז הדקו את חגורות המושב ותתכוננו לפגוש את צ'וגיאם טרונגפה.

רכישת כרטיסים

רכישת כרטיסים