לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
18.09.20 18.09.20 - Fri
החינוך של המחר – ומה יודעים עליו היום | פואמה פדגוגית | ספיריט 2019
Film + Lecture

החינוך של המחר – ומה יודעים עליו היום | פואמה פדגוגית | ספיריט 2019 /


Length 97 , Israel ( 2016) Director: תמי גרוס ומאיה רוטשילדשפה: HEBREW, ENGLISH SUBTITLES

מפגש קולנועי עם ד"ר נמרוד שיינמן

איך נראה חינוך שמקנה ומפתח וויסות רגשי וחוסן נפשי? מהי המערכת שתיתן לילדים "מגן" ו"מצפן", ומי יהיו המורים שיידעו להנחיל זאת? ההרצאה תכיר לנו התפתחויות מסביב לעולם - מניו-זילנד ועד בהוטן, מארצות הברית ועד מלזיה - שמעצבות את החינוך של המחר. נגלה תובנות שעשויות להיות משמעותיות גם לנו עצמנו – כהורים, מורים, מטפלים או "סתם" מבוגרים אחראיים.

על המרצה:
ד"ר נמרוד שיינמן הוא מחלוצי מיינדפולנס בחינוך בישראל, ומייסד המרכז לרפואת גוף-נפש. יוזם ומרכז מיזם החינוך הבינלאומי "נשמת החינוך". מנחה אנשי מקצוע באוסטרליה, אסיה, אירופה וישראל. מתמחה בהתאמות מיינדפולנס לילדים ומתבגרים, ובדרכים היצירתיות דרכן ניתן להקנות להם מיומנויות רוגע וקשב, אינטליגנציה רגשית וחוסן נפשי.

יוקרן הסרט:
פואמה פדגוגית
דוקומנטרי

איך הפך בית ספר כושל בדרום תל אביב, לאחד מבתי הספר היסודיים הטובים בישראל? תכנית חינוכית חדשנית -'שפת הקשב' – שאומצה ופותחה על ידי מנהלת בית הספר והוטמעה במערכת השיעורים השבועית בכל הכיתות, במסדרונות, בחצר בחדר המורים, ובמפגשים עם ההורים - גרמה למהפך. הסרט חושף את התוכנית במשך שנת לימודים אחת, ומציג בפנינו את עולמם הפנימי של ילדים בתקופה הקריטית של עיצוב אישיותם במקום מכיל שקשוב לרגשותיהם ומאפשר להם מרחב צמיחה והעצמה. האם יש כאן שיעור למערכת החינוך, לחברה כולה?

Get tickets