לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
7.08.20 7.08.20 - Fri
גן עדן זה כאן | ד”ר עינב רוזנבליט | סופ”ש בודהיסטי
Film + Lecture

גן עדן זה כאן | ד”ר עינב רוזנבליט | סופ”ש בודהיסטי /


Length 140 () שפה:

סינמה נירוונה: גן עדן זה כאן

מפגש קולנועי עם ד"ר עינב רוזנבליט מרצה לבודהיזם ולפילוסופיה של האמנות. ספרה גוף אנושי מדי יצא לאור בהוצאת רסלינג ב-2014, וספרה רוח רעבה ראה אור ברסלינג ב-2018.
בני האדם חולקים שאיפה אנושית לגיטימית –להיות מאושרים. התפיסה הבודהיסטית מציעה דרך להפיג, ולו במעט, את הכאב הכרוך בקיום. הסרט ההארה (קלאצ'קרה) מתעד תהליך חניכה שמטרתו להיטיב את איכות חייה של הגיבורה, למלא את לבה בכוונה טובה, ולרקום נדיבות וחסד גם כלפי כל מי ששותפים לאריג חייה. בהרצאה נתייחס לבשורתו של הדלאי-למה בסרט, שאכן, אפשר לתרגל וללמוד איך להיות מאושרים! גם נציע שההארה, השקט הפנימי, השחרור ושאר ההתנסויות שאליהן אנחנו כמהים רב הזמן – הן בהישג ידינו, והן אינן מחייבות תהליך חניכה במנזר בודהיסטי, או הינזרות מממתקי השפע והקדמה של התרבות המשוכללת המערבית.

יוקרן הסרט:
ההארה (קאלצ'קרה) | The Enlightenment (Kalachakra)
בימוי: נטלי פוקס
צרפת, הודו,
2016,
83 דקות,
אנגלית, צרפתית, תרגום לעברית

ארבעה זרים נפגשים בדרמסלה הצבעונית והרועשת ויוצאים יחד למסע החניכה של הקאלצ'קרה הבודהיסטית. תהליך החניכה הוא מסורת עתיקה המפגישה את החניכים עם המוות, מציפה אותם בפחדים העמוקים שלהם ומביאה אותם לתהליך טרנספורמציה. המפגש של החניך עם המקומות העמוקים שבתוכו מאפשרות לו לחוות שלווה ושלום שישנו את נקודת מבטו על חייו.

Get tickets