לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
27.05.20 27.05.20 - Wed
מורטוב עד ברקג’ – יצירות מופת של האוונגרד הקולנועי 1#
Free for Members

מורטוב עד ברקג’ – יצירות מופת של האוונגרד הקולנועי 1# /


Length 110 () שפה:

מורטוב עד ברקג' – יצירות מופת של האוונגרד הקולנועי

1..נוסטלגיה | NOSTALGIA
ארה"ב 1971
בימוי: הוליס פרמפטון | Dir: Hollis Frampton
משחק: מייקל סנואו אנגלית, ללא תרגום | Eng
38 דקות הסרט הראשון מבין סדרת סרטים שיצר פרמפטון בין השנים 1971-1972 במסגרת פרויקט שהוא קרא לו "Legomana Hapax". זהו הסרט האישי ביותר של במאי האוונגרד, בו הוא שורף אל מול המצלמה תמונות שצילם בתחילת דרכו כיוצר, בעוד חברו במאי האוונגרד, מייקל סנואו, מספר את הסיפורים שמאחורי התמונות. הסרט הוא חקר של זיכרון ומשפחה, סרט שמהווה הישג אינטלקטואלי, תרבותי ואסתטי.

2.שלושה שירים ללנין | THREE SONGS ABOUT LENIN
ברה"מ 1934
בימוי: דז'יגה ורטוב | Dir: Dziga Vertov
רוסית, תרגום לאנגלית | Rus. Eng. Sub 61 דקות
סרט התעמולה הפואטי של ורטוב הוא טריפטיך קולנועי המציין עשור למותו של מייסד ברה"מ. הדימויים החזקים שנחרטים בזיכרון, עריכת המונטאז' המדויקת והשימוש הפואטי בפסקול מגויסים להאדרת המנהיג. שלושה שירים ללנין הוא הסרט האחרון באורך מלא שורטוב זכה ליצור. הוא משלב צילומים חדשים וחומרי ארכיון וכך מספק הצצה נדירה לא רק ליכולות המפורסמות של ורטוב בתחום המונטאז', אלא גם להשפעות הסגנוניות של האוונגרד הסובייטי על בניית הקומפוזציה וסגנון הצילום.

לפני הקרנת הסרטים תהיה הרצאה של חן שיינברג, במאי וחוקר קולנוע אוונגרד, מקים "מועדון הקולנוע הניסיוני".  
ההקרנות הן במסגרת אירוע מטעם בית הספר לקולנוע ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב.האירוע ה וא אירוע לזכרה של חוקרת קולנוע האוונגרד האמריקאית אנט מיקלסון, אשר נפטרה בתחילת השנה. אנט לקחה חלק משמעותי בקידום חשיבותו והכרתו של הקולנוע הניסיוני בארה"ב. היא המקימה והעורכת של כתב העת הנחשב אוקטובר. יום לפני ההקרנות ב16.05 תהיה סדרת הרצאות בנוגע לכתביה ולקולנוע האקספרימנטלי בכלל בבית הספר לקולנוע באוניברסיטת תל אביב בין השעות 09:30-19:30.;

Get tickets