לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
7.08.20 7.08.20 - Fri
אושר בלי בית: למצוא מקלט במודעות עםת עינב רוטבליט | רוחני
Festivals

אושר בלי בית: למצוא מקלט במודעות עםת עינב רוטבליט | רוחני /


Length 132 () שפה:

אושר בלי בית: למצוא מקלט במודעות
מפגש קולנועי עם ד"ר עינב רוזנבליט
לפי התפיסה הבודהיסטית, אושר לא מושג ממושאי התשוקה שאנחנו צורכים ללא הרף, אלא מלמידת ערוּת והתבוננות נכונה במציאות. ד.ט. סוזוקי שהיה מהראשונים שהביאו את תורת הזן למערב אומר: חיינו הרגילים רק נוגעים בשוליים של האישיות, ואינם נוגעים בחלקים העמוקים של הנפש. גם כאשר ההכרה הדתית ערה, רובנו עוברים בעדינות מעליה [...] התנסות רוחנית עמוקה חייבת לחולל שינוי במבנה האישיות של מי שהתנסה בה. לשם כך, עלינו לצאת למאבק ער, לעיתים ארוך ותובעני. זו צריכה להיות המשימה החשובה בחיים. בעקבות הסרט "מעט חוכמה" המתאר חיי מנזר של ילדים טיבטיים בדרום נפאל, נשאל כיצד אפשר לוותר על בית כדי למצוא בית בתודעה, ונציע את המוּדעות כמקלט שאינו תלוי בביוגרפיה. בהרצאה נראה כיצד אפשר להיעזר בערוּת כדרך לחיוך, גם לא במנזר, אלא במציאות המערבית התובענית שנערמת על כתפינו מדי יום.
על המרצה:
ד"ר עינב רוזנבליט היא מרצה לבודהיזם ולפילוסופיה של האמנות. עבודת הדוקטורט שלה "הפנים המקוריים של הגוף" הושלמה באוניברסיטת תל-אביב ב-2013, וספרה "גוף אנושי מדי" יצא לאור בהוצאת רסלינג ב-2014. עינב גם מתרגלת בפרקטיקה הבודהיסטית ב-20 השנים האחרונות ומדריכת מיינדפולנס ומדיטציה.
יוקרן הסרט:
מעט חוכמה A Little Wisdom
בימוי: יוקי קאנג
קנדה, נפאל, 2017, 92 דקות, הינדית, נפאלית, טיבטית, תרגום לעברית תיעודי
דיוקן מוקפד ומלא ניואנסים על חייהם של נזירים צעירים יתומים, אשר מתגוררים במנזר טיבטי מבודד ב"לומביני", נפאל, מקום היוולדו של הבודהה. דרך עיניו של הופאקולי, נזיר צעיר בראשית דרכו, אנו מחפשים אחר תובנות בנוגע ליחסים בין אחים, חברים, מורים ותלמידים, וחשוב מכל, בין חייהם הפרועים והחופשיים של נערים מתבגרים והאווירה הדתית והמחמירה בה הם גדלים.

Get tickets