לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
Visions Of A Teacher
Film + Lecture

Visions Of A Teacher /


Visions Of A Teacher

Length 105 , הולנד (2019 ) Director: ג'אפ וורהואווןשפה: Eng., Heb. Sub

מפגש קולנועי עם בעז עמיחי.

מה תפקידו של המורה הרוחני בתקופה המודרנית? מהם הכלים המתאימים ביותר ללמד תלמיד את הדרך הרוחנית במאה ה-21? בעזרת דמותו של המורה, בימאי הסרטים והפרובוקטור דזונסקר קיינצה רינפוצ'ה ננסה לבחון סוגיות אלו ואחרות שמעסיקות רבים הן בעולם המערבי, והן במסורות המזרח

על המרצה: בעז עמיחי, לומד ומלמד בודהיזם טיבטי מעל לעשרים שנה. חוקר טקסטים מוקדמים על מדיטציה בודהיסטית ועוסק בליווי רוחני.

יוקרן הסרט:
חזיונות של מורה | Visions Of A Teacher
דוקומנטרי

קינטצ'ה נורבו, שידוע גם בשם דזונגסר קיינצה רינפוצ'ה (1961), סומן עוד בגיל 7 כאחד מהגלגולים הבולטים ביותר במסורת הטיבטית. הוא מנהיג רוחני של מספר מנזרים בטיבט, בהוטן ובהודו. כמו כן הוא מנהל את פרוייקט "84000", פרוייקט התרגומים הגדול ביותר של כתבים בודהיסטים. במערב הוא מוכר בעיקר כבמאי קולנוע (הגביע). בסרט דוקומנטרי זה נראה אותו על סט הצילום של סרטו האחרון בנפאל ("בחיפוש אחר גברת עם ניבים ושפם"), מנהל בקלות צוות צילום שלם תוך כדי שהוא מקיים פולחנים בודהיסטים עתיקים. קיינטצ'ה נורבו יודע אולי טוב מכולם מול אילו אתגרים ניצב היום הבודהיזם. מה עדיין רלוונטי בשיטות ההוראה ותרגול של מדיטציה? כיצד הוא רואה את תפקידו כמורה בעידן זה של מפגש תרבויות, ושל טשטוש מעמדו ותפקידו של הגורו? בדרך קסומה, מראה קינטצ'ה נורבו שתפילות אל האֵלָה טארה ויצירת סרטים מודרניים, יכולים דווקא ללכת יד ביד, ושלשניהם יש את היכולת ללמד אותנו מי אנחנו.

Get tickets