לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
9.08.20 9.08.20 - Sun
המנזר והמרחבים: אימון וחירות במסורת הזן היפני עם ד”ר איתן בולוקן | רוחני
Festivals

המנזר והמרחבים: אימון וחירות במסורת הזן היפני עם ד”ר איתן בולוקן | רוחני /


Length 140 () שפה:

המנזר והמרחבים: אימון וחירות במסורת הזן היפני
מפגש קולנועי עם ד"ר איתן בולוקן
חיי המנזר ביפן הם המרחב רב הפנים בו מנהל נזיר הזן את יומו. ניכוש עשבים, ניקיון מרצפות העץ, הכנת הארוחות, סידור הפרחים ומחזיקי הקטורת, התקנת התורנויות לחבריו הנזירים וכן אימון ממושך בישיבה זקופה ודוממת. לעיתים, יצא הנזיר במסע קיבוץ נדבות אל העיירות הסמוכות. לעיתים ינדוד הלאה, ויבקר מקדשים עזובים ומורים רחוקים. חיי המנזר מקפלים בתוכם את המשמעת הקפדנית והלימוד המעמיק והסדור של עקרי המסורת, אך גם תובעים מהנזיר להשתחרר מאלה ולצאת בנדודים של לימוד עצמי והתנסות ישירה במפגשים המהווים חלק בלתי נפרד מלימוד הדרך. בהרצאה זו נשוחח על ריבוא הפנים של מסורת הזן כפי שעולה אל נוכח מורכבות חיי המנזר והקשר ההדוק שבין אימון ומחויבות לחירות ויצירתיות, וכל זאת תוך הכרת כמה מכתביהם הבולטים של גדולי מורי הזן שפעלו לאורך ההיסטוריה ביפן.
על המרצה:
ד"ר איתן בולוקן חוקר של הפילוסופיה וההיסטוריה של אסכולת הזן כמו גם של פילוסופיה השוואתית והדיאלוג הבין דתי. מתרגם של כתבי הגות ושירה מיפנית. מלמד בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטת ת”א.
יוקרן הסרט: זן עבור כלום Zen for Nothing בימוי: וורנר פנזל שוייץ, גרמניה, יפן, 2016, 100 דקות, אנגלית,יפנית, גרמנית, תרגום לעברית. תיעודי
מנזר הזן אנטאיג׳י, חבוי בתוך הר בחוף המערבי של יפן. אישה שוויצרית צעירה עוזבת את עבודתה ומשפחתה מאחור על מנת לשקוע בהרפתקת החיים הנזיריים מהסתיו ועד האביב. הסרט הוא תיעוד ממקור ראשון של החיים בתוך מנזר זן יפני.

Get tickets