לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות Go to the main menu Skip to content Skip to site map
close
19.09.19 19.09.19 - Thu
a Program in hebrew
Film + Lecture

a Program in hebrew /


a Program in hebrew

Length סרט והרצאה 143 דקות () שפה:

סינמה נירוונה: כוחה של חניכה: טאנטרה וגלגל הזמן מפגש קולנועי עם פרופ' יעקב רז לומד את דרך הדהרמה כארבעים שנה. שימש כראש החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב. הוא מלמד את הדהרמה ברוח הזן, ומנחה סנגהה (קבוצת ישיבה) במשך עשרים וחמש שנים. כתב את הספר ״כך שמעתי״ וספרים רבים אחרים. הקים במשותף עם נחי אלון את ״פסיכו-דהרמה״ ושותף בפעילויות רבות לקידום הידברות וסובלנות בחברה הישראלית.
קאלאצ׳אקרה פירושו, ׳גלגל הזמן׳. זה שמה של המאנדלה החשובה ביותר וגם של טכס החניכה החשוב ביותר בבודהיזם הטיבטי. הדאלאי לאמה ערך טכסים רבים כאלה ברחבי העולם. בהרצאה נכיר את מוצאם וכוחם הפעיל של טכסים וסמליהם. נתוודע במיוחד אל מערכת הסמלים המורכבת של הקאלאצ׳קרה, הכורכת את גלגל הזמן וטכסי חניכה מורכבים אל עולם רוחני עמוק של זמן, מוות, והתעוררות תודעתית
יוקרן הסרט: ההארה (קאלצ'קרה)
The Enlightenment (Kalachakra) בימוי: נטלי פוקס
צרפת, הודו, 2016, 83 דקות, אנגלית, צרפתית, תרגום לעברית
ארבעה זרים נפגשים בדרמסלה הצבעונית והרועשת ויוצאים יחד למסע החניכה של הקאלצ'קרה הבודהיסטית. תהליך החניכה הוא מסורת עתיקה המפגישה את החניכים עם המוות, מציפה אותם בפחדים העמוקים שלהם ומביאה אותם לתהליך טרנספורמציה. המפגש של החניך עם המקומות העמוקים שבתוכו מאפשרות לו לחוות שלווה ושלום שישנו את נקודת מבטו על חייו.

Get tickets