פסטיבל סטודנטים | במלון דיאגילב
 

The Enemy- חווית מציאות מדומה חדשנית

תקציר
3 אזורי סכסוך
3 חדרים
3 מפגשים פנים אל פנים

אתם במרכז והנוכחות שלכם היא שמשנה את המציאות

במהלך חמש-עשרה שנות עבודתו כצלם מלחמות ב-80 מדינות שונות, רדף קארים בן חאליפה אחר תשובה לשאלה אחת: האם ניתן להמציא דרך חדשה לעורר אמפתיה בקרב קהל ולגרום לו לחשוב לעומק על מלחמות?

The Enemy היא תצוגה אינטראקטיבית המשלבת לראשונה מציאות מדומה עם שחזור תלת ממדי. זו חוויה המציעה נקודת מבט אנושית על מציאות הלחימה באמצעות התקרבות ללוחמים שנמצאים במלחמה יום ולילה.

הודות לפלטפורמת מציאות מדומה המאפשרת סימולציה של החלל, מספקת התצוגה מציאות חדשה למבקרים בה, להקשיב ללוחמים ולהיחשף מקרוב לשלושה אזורי סכסוך ממושך. כך יכולים המבקרים ללמוד על חייהם, שאיפותיהם ותקוותיהם של הלוחמים באופן המדויק ביותר.

המבקרים המוזמנים להשתתף, מרכיבים משקפי מציאות מדומה ומתהלכים בין לוחמים משני צדי מאבק. חוויית המציאות המדומה תהייה מורכבת משלושה חדרים שונים המייצגים שלושה אזורי סכסוך: ישראל-פלסטין, אל סלבדור, והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. כל חדר נחלק לשניים ובמרכז עומדים המבקרים. הם יוכלו לגשת, לפגוש את הלוחמים, ולהקשיב להם כשהם מסבירים מה מניע אותם להילחם, להגן על ארצם, על עירם ועל משפחתם.

התמונות, שצולמו בשטח, מבטיחות חוויה ייחודית, חדשנית ושואבת לקונפליקטים המתמשכים בעולם ולהצטלבות בין מציאות מדומה, מדעי המוח, אינטליגנציה מלאכותית ולדרך חדשה לספר סיפור.

הפרויקט פותח בין היתר במעבדת מחשבים ואינטליגנציה מלאכותית בMIT (CSAIL) ותוכנת כך שהחוויה תלויה גם בתשובותיו של המשתמש לשאלון קצר שהוא ממלא לפני הכניסה, זאת כדי לחשוף נטייה כזו או אחרת לאחד מהצדדים בקונפליקטים המוצגים. התנהגותו של הצופה, שמוקלטת ומתועדת לכל אורך התצוגה, קובעת גם את האפילוג שיוצג בסופה.

הפרויקט הופעל לראשונה במתכונת מצומצמת בפסטיבל טרייבקה ופסטיבל IDFA באמסטרדם וכעת נחשף לראשונה בארץ, במתכונתו המלאה.


התערוכה תתקיים במלון דיאגילב, רחוב מזא״ה 56, בין התאריכים 18- 24 ביוני, בין השעות 10:00 ל- 21:00.
10
1 מצביעים
הדירוג שלך:
10
1
הביקורת שלך:
שם:
שלח ביקורת